16.05.2023

Drewnopodobne płytki na podłodze, ale też… na ścianie! Zobacz 3 inspirujące pomysły.

Płytki ceramiczne odwzorowujące drewno to od wielu lat jeden z najpopularniejszych wyborów na podłogi. Nie powinno nas to dziwić, bowiem motyw ten wnosi do wnętrz dużo przytulności i ociepla pomieszczenie. Drewno potrafi łączyć w sobie ponadczasową elegancję oraz niewymuszoną swojskość, a to często poszukiwana kombinacja. To dlatego w tak wielu miejscach decydujemy się na ułożenie płytek drewnopodobnych na podłodze. A jeśli pójść krok dalej i zastosować ceramiczne drewno również na ścianie? Jesteśmy za! Zobacz, jak wprowadzić to rozwiązanie do różnych wnętrz i zainspiruj się.

Kuchnia – drewno nad blatem

Płytki ceramiczne w przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami to idealny wybór ze względu na ich właściwości techniczne. Płytki gresowe charakteryzuję się dużą wytrzymałością i odpornością na czyszczenie, zmiany temperatur i środki chemiczne. Nasiąkliwość wodna gresu jest niska, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się on również w pobliżu zlewu i kranu. Świetne parametry to tylko jedna z zalet płytek. Kolejną jest z pewnością ich aspekt wizualny. Najlepszy efekt można osiągnąć w kuchni połączonej z salonem. Drewnopodobne płytki na całej powierzchni podłogi oraz te same ułożone nad blatem stworzą ciekawą kompozycję, którą łatwo da się podkreślić ciekawymi kolorami frontów szafek kuchennych. Motyw drewna sprawi, że kuchnia będzie nastrojowa i szykowna oraz będzie spójną i integralną częścią większej całości.

Salon – dekoracyjna ściana z motywem drewna

Drewno na podłodze w salonie to absolutna klasyka! Do tego pomieszczenia, w zależności od stylu wystroju, pasuje każda wersja drewna – od najjaśniejszych, sosnowych aż do najciemniejszych, orzechowych i wiśniowych odmian. Wybrany kolor połącz z odpowiednio dobranymi meblami i ozdobami. Jedną z dekoracji może być… jeszcze więcej drewna! Przeniesienie układu płytek z podłogi na ścianę stworzy oryginalny, ale jednocześnie subtelny akcent w pomieszczeniu. Ułożenie płytek na podłodze, jak i na ścianie może być różne, w zależności od wielkości ceramicznych desek. Te większe (np. 20×120 lub 30×150 cm) lepiej będą się prezentować układane równolegle, z przesunięciem ok. 1/3 długości płytki. Mniejsze deski równie dobrze będą wyglądać (na podłodze, jak i na ścianie) rozplanowane we wzór jodełki.

Sypialnia – drewnopodobne wezgłowie

Do sypialni drewno wniesie ze sobą dużo ciepła, kameralności i naturalnego uroku. Jeśli zależy nam na takim właśnie klimacie w tym pomieszczeniu, to warto drewnopodobną podłogę przedłużyć jeszcze o wybraną ścianę. Oczywistym (i bardzo dobrym!) wyborem będzie ściana za wezgłowiem łóżka. Na powierzchni z motywem drewna wspaniale można wyeksponować ozdobne lub minimalistyczne łóżko. Punktowe światło wydobędzie z grafiki płytek ceramicznych to, co najlepsze – uwypukli ich usłojenie oraz tonalność kolorystyczną. Obrazy lub ryciny będą idealnym dopełnieniem tej kompozycji!

Płytki drewnopodobne są niezwykle uniwersalne, dlatego dobrze wyglądają w każdym pomieszczeniu i w różnych stylach ich urządzenia. Mają też świetne parametry techniczne oraz wyjątkowe cechy, które dodają wnętrzom szyku i naturalności. To sprawia, że drewna nigdy dość! Warto zatem przemyśleć położenie płytek nie tylko na podłodze, ale również na ścianie, kontynuując motyw i tworząc ciepłe, ale jednocześnie oryginalne wykończenie dowolnego pomieszczenia.

Inne aktualności

Kategorie
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue