18.05.2022

Funkcjonalna łazienka – klucz do Twojego komfortu!

Nawet najpiękniejszy wystrój łazienki nie będzie mógł w pełni nas zachwycić, jeśli łazienka nie będzie wygodna i nie będziemy czuć się w niej komfortowo. Funkcjonalna – taka bowiem powinna być, żeby dać nam poczucie relaksu, a przy tym piękna. Często trudno to osiągnąć w pomieszczeniu, które zazwyczaj jest niewielkie, nie ma okna, a do tego musi pomieścić na swej powierzchni wiele dużych, niezbędnych sprzętów i elementów wyposażenia. Co zrobić, żeby Twoja łazienka była przyjaznym, a przy tym ergonomicznym wnętrzem? Podczas projektowania i planowania, pamiętaj o kilku zasadach, które przybliżą Cię do tego efektu!

Zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz

To będzie najlepszy punkt wyjściowy do dalszych prac. Decyzja o tym, jak będziesz korzystać z łazienki i jakiego rodzaju przestrzenią ma ona być, stanie się determinantem kolejnych kroków. Wybierz to, co będzie Ci w łazience niezbędne. I tylko to! Dzięki temu nie zagracisz niepotrzebnie pomieszczenia, a tym samym zyskasz więcej miejsca na wyposażenie, którego rzeczywiście potrzebujesz. Zastanów się, czy na pewno musisz mieć w łazience wannę – kabina prysznicowa będzie bardziej kompaktowa. A może przestrzeń, którą dzięki temu zaoszczędzisz przeznaczysz na podwójną umywalkę? Jeśli łazienka połączona jest z toaletą, przemyśl, czy potrzebny będzie Ci bidet – jeśli nie, zyskasz kolejne centymetry do zagospodarowania. Nie rezygnuj z niczego, bo to może sprawić, że łazienka nie będzie wystarczająco komfortowa i wygodna dla Ciebie. Staraj się jednak trzymać zasady, że pozostaje tu tylko wyposażenie i meble, które są niezbędne. Z pewnością ułatwi to późniejsze funkcjonowanie w tym pomieszczeniu.

 

 

W łazience powinno znaleźć się tylko to, co naprawdę niezbędne!

https://evoceramika.pl/kolekcja/corinto/

Wykorzystaj i zaplanuj każdy centymetr

Kiedy wiesz już, co będzie Ci potrzebne w łazience, czas na planowanie jej układu! Zadbaj o to, by wykorzystać każdą przestrzeń, ale jednocześnie pamiętaj, by było Ci wygodnie. Jeśli tylko masz możliwość, przestrzegaj zasad, mówiących o minimalnych odległościach jakie należy zachować między poszczególnymi sprzętami. Ważna jest też wysokość, na jakiej zostaną zamontowane toaleta, umywalka, czy bateria prysznicowa. To wszystko będzie decydować o tym, jak będziesz czuć się w łazience i czy będzie ona odpowiednio ergonomiczna i funkcjonalna.

 

Ułożenie wyposażenia łazienki jest najważniejszym elementem jej planowania i późniejszego komfortu użytkowania.

https://evoceramika.pl/kolekcja/naples/

Powiększ przestrzeń

Ponieważ łazienka to najczęściej niewielkie pomieszczenia, warto postarać się, by nie było ono zbyt przytłaczające i nie sprawiało przytłaczającego wrażenia. Wypróbuj sprawdzone sposoby na optyczne powiększenie przestrzeni – wtedy łazienka wyda się większa i jaśniejsza, co może pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie i przyjemność korzystania z niej. Wybierz błyszczące dodatki, zastosuj dużo luster i punktów świetlnych, postaw na jasne kolory i jednolite powierzchnie np. w postaci płytek wielkoformatowych. Nie bój się prostoty – oszczędna forma mebli, czy biel w łazience wcale nie muszą być nudne, a dodadzą wnętrzu dodatkowych, optycznych centymetrów!

 

Jasne kolory to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie łazienkowej przestrzeni.

https://evoceramika.pl/kolekcja/marmo-white/

Bądź sprytny!

Chęć posiadania funkcjonalnej łazienki wymogła na projektantach sprzętu i mebli niespotykaną kreatywność. Dzięki temu powstały rozwiązania, które pozwalają wykorzystać możliwie dużo przestrzeni i dodatkowo wizualnie ją powiększyć. Narożne szafki, systemy podtynkowe, kabiny walk-in, czy meble z frezowanymi uchwytami to sposoby na to, by łazienka pięknie wyglądała i była jednocześnie funkcjonalna.

Funkcjonalna łazienka to taka, w której łatwo nam wykonywać niezbędne czynności. Pomogą w tym sprytne rozwiązania i pomysłowe patenty.

https://evoceramika.pl/kolekcja/brera/

Jeśli marzysz o przestrzeni, która zachwyci Cię nie tylko pod kątem wystroju, ale przede wszystkim użyteczności i praktyczności, wypróbuj naszych zasad i stwórz komfortową, funkcjonalną łazienkę!

 

Inne aktualności

Kategorie
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue