09.07.2021

Ta sama podłoga w całym domu lub mieszkaniu? Poznaj zalety tego rozwiązania i zainspiruj się!

Trendy w urządzaniu domów i mieszkań nieustannie się zmieniają. Dobrze pamiętamy czasy, kiedy każde pomieszczenie zaaranżowane było w innym stylu. Działo się tak trochę dlatego, że wybór produktów był ograniczony, ale trochę też dlatego, że… taka była moda! Obecnie coraz więcej osób, myśląc o projektowaniu i wykańczaniu swoich wnętrz skłania się ku jednemu, temu samemu stylowi w całym domu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomaga zaaranżować spójne, eleganckie przestrzenie. Na tym etapie pojawia się jednak często pytanie o to, czy można w całym wnętrzu położyć tę samą podłogę? Jeśli tak, to jaki rodzaj materiału najlepiej wybrać? Naszym zdaniem takie rozwiązanie to świetny wybór, a jednym z najlepszych produktów, który można tu wykorzystać będą płytki ceramiczne. Dlaczego? Odpowiadamy w dalszej części artykułu!

Ta sama podłoga optycznie powiększy przestrzeń

To chyba najważniejszy argument, przemawiający za wykorzystaniem tej samej podłogi w całym wnętrzu. Znikają wtedy wizualne podziały między poszczególnymi pomieszczeniami, a dzięki temu przestrzeń wydaje się być większa i bardziej jednolita. Umożliwia nam to również łatwiejsze zmiany aranżacyjne, np. brak wyraźnej linii oddzielającej kuchnię od połączonego z nią salonu pozwala nam dowolnie urządzać tę przestrzeń. W zależności od potrzeb możemy bliżej kuchni postawić stół z krzesłami lub zaplanować tu miejsce do wypoczynku. Ta swoboda układu jest możliwa właśnie dzięki jednolitej podłodze. Przy takim rozwiązaniu dodatkowo znikają nam problemy łączenia różnych powierzchni, np. listwami podłogowymi.

Ten sam materiał na podłodze ułatwi jej utrzymanie w czystości

Im więcej rodzajów podłogi tym… więcej środków potrzebnych do jej czyszczenia! Aby odpowiednio zadbać o podłogę najlepiej wykorzystywać przeznaczone do danej powierzchni płyny. Kiedy w całym domu lub mieszkaniu mamy tę samą podłogę łatwiej nam utrzymać ją w czystości. Wszędzie możemy użyć tych samych środków, a odkurzanie czy mycie nie sprawi nam większych kłopotów dzięki gładkiej, jednolitej powierzchni. Wybierając płytki ceramiczne o odpowiednich parametrach technicznych możemy być pewni, że zabrudzenia typu piasek czy ziemia, które mogą pojawić się w przedpokoju lub na balkonie nie wyrządzą szkody naszej podłodze. Będzie ona odporna na zarysowania, a dodatkowo szybko usuniemy z niej niechciane zanieczyszczenia.

Mieszkanie w jednym stylu? Wybierz tę samą podłogę!

Z pewnością ta sama podłoga na całej powierzchni pomaga w zaaranżowaniu naszego domu lub mieszkania w jednym, tym samym stylu. Oczywiście każde pomieszczenie wyposażone będzie we właściwe dla niego elementy, ale charakter poszczególnych pokojów może być podobny. Podłoga będzie tu elementem scalającym i nadającym już poniekąd konkretny styl. Jeśli planujemy przytulną aranżację, np. w stylu skandynawskim, hygge czy tradycyjnym wybierzmy podłogę drewnopodobną. Jeśli z kolei marzy nam się styl loftowy, industrialny czy modernistyczny idealnym wyborem będą płytki odwzorowujące motyw betonu lub kamienia. Odpowiednie dodatki podkreślą wybraną stylistykę i nadadzą naszemu wnętrzu spójny i piękny charakter.

Taka sama podłoga w całym mieszkaniu (a nawet na balkonie i tarasie!) to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Jego zalety pokazują, że sprawdzi się w wielu miejscach, a poza tym będzie bardzo praktyczne. Najważniejszy jest wybór odpowiednich produktów – o dobrych właściwościach technicznych oraz o jak najlepszej jakościowo powierzchni. Wtedy efekt aranżacyjny będzie nas niezmiennie cieszył przez długi czas! 

Inne aktualności

Kategorie
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue